Ile kosztuje Porsche Cayenne?

Ile kosztuje serwis Porsche Cayenne
Ile kosztuje serwis Porsche Cayenne
19 maja, 2021
Pokaż wszystkie
ile kosztuje porsche cayenne

Zakup samochodu zawsze sprawia dużo radości i frajdy, wybór powinien jednak być dobrze przemyślany. Szczególnie jeśli przymierzamy się do zakupu auta z segmentu premium jakim jest Porsche Cayenne. Jak klarują się ceny tego sportowego SUV-a?

Porsche Cayenne – warianty cenowe

Cayenne już od kilku dobrych lat jest najlepiej sprzedawanym modelem koncernu ze Stuttgartu. Jego majestatyczna sylwetka i dynamiczne silniki, sprawiają, że to idealne auto rodzinne jak i do sportowej jazdy. Trzeba pamiętać jednak, że gdy decydujemy się na ten model musimy sięgnąć głęboko do naszego portfela i liczyć się sporymi kosztami serwisu i eksploatacji. Podstawowa wersja Cayenne to wydatek około 380tys PLN., producent daje nam w nim do dyspozycji 3l silnik V6 o mocy 340KM i jak we wszystkich wersjach automatyczną 8 stopniową skrzynię biegów z napędem 4×4. Wersja coupe o sportowym designie i lepszych osiągach jest droższa już o 40tys złotych. Jeśli chodzi o hybrydy i modele plug in ich ceny nie przekraczają 450tys. Gdy zdecydujemy się model Cayenne S, który ma łączyć koncepcję sportową, turystyczną i terenową cena waha się w granicach 500tys. PLN.

Natomiast gdy marzymy o agresywnej i szybkiej jeździe i parametrach zbliżonych do aut wyścigowych z pewnością warto pomyśleć o zakupie modelu GTS, w którym mamy do dyspozycji 4l silnik V8, biturbo o mocy 440KM! Ceny tej wersji wahają się między 550-600tys. Prawdziwy creme de la creme to wersje Turbo, tutaj cena rośnie wykładniczo do osiągów (3.5s do „setki”), a pod maską jest skryte, aż 550KM. Koszt to minimum 700tys, a cena wersji hybrydowej to 860tys. Oczywiście Porsche (za dopłatą) daje nam mnóstwo możliwości personalizacji wyglądu zewnętrznego jak i wnętrza, szereg dodatkowych systemów wspomagających jazdę itp. Perspektywą jest też oczywiście zakup auta używanego jednak rzadko kiedy poznamy prawdziwą przeszłość „używki” co zawsze wiążę się z ryzykiem.

Porsche oferuje nam niezwykle szeroką paletę modeli i wersji swojego flagowego produktu. Jeśli chcemy dostosować cenę do naszych oczekiwań i preferencji wystarczy dokładnie zapoznać się z tą ofertą, a satysfakcja będzie gwarantowana.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]