Ile kosztuje serwis Porsche Cayenne

silnik w porsche cayenne
Silniki w Porsche Cayenne
19 maja, 2021
ile kosztuje porsche cayenne
Ile kosztuje Porsche Cayenne?
19 maja, 2021
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje serwis Porsche Cayenne

Najnowsze Porsche Cayenne to samochód marzeń, który rozkochuje w sobie zarówno kobiety jak i mężczyzn. Przeszkodą dla przeciętnego zjadacza chleba jest niewątpliwie cena zakupu tego prestiżowego i ekskluzywnego sportowego SUV-a. Jednak warto też przez zakupem poznać koszty serwisu, użytkowania i eksploatacji, które potrafią wywołać zawroty głowy.

Porsche Cayenne – warianty cenowe. Co wpływa na cenę w porsche cayenne

Majstersztyk niemieckich projektantów, czyli najnowszy Cayenne to auto z segmentu premium, już tylko ten fakt sprawia, że wszelkie opłaty wyjątkowo obciążają nasz portfel, sam przegląd samochodu kosztuje w granicach 2600-3000pln. Dlatego gdy jesteśmy właścicielem tego pojazdu zawsze musimy być świadomi wysokich wydatków w przypadku jakiejkolwiek naprawy czy wymiany olejów, filtrów, czy klocków hamulcowych. Dilerzy samochodowi i specjaliści polecają korzystać z punktów ASO, czyli Autoryzowanej Stacji Obsługi, które są dedykowane konkretnej marce. W ASO zwykły standardowy serwis Cayenna waha się od 6tys. do 8tys. Jednak cena ta będzie znacznie niższa u autoryzowanego mechanika, do którego umiejętności i fachowości mamy zaufanie. Jednak nie wszystkie naprawy są tak horrendalnie drogie, wymiana czujnika filtru DPF waha się w granicach 200pln, tak samo w przypadku czujnika położenia wału itp.

W przypadku Porsche Cayenne warto dmuchać na zimne, stosowanie tego przysłowia na pewno obniży koszty eksploatacji i serwisowania. Dlatego warto pamiętać o przestrzeganiu terminów przeglądów i przygotowaniu samochodu każdorazowo przed zmianą pory roku, a także o downloadzie i updatowaniu najnowszych sterowników i systemów elektronicznych. Czas na dobre wieści. Niemiecki SUV nie mam wad ukrytych, silnik jest ciężko zajechać, a wszelkie wymiany to raczej standardowe zużycia eksploatacyjne.

Podsumowując, prócz prestiżu i wykwintności Porsche oferuje nam naprawdę solidny produkt, którego koszty utrzymania i serwisowania znacznie przewyższają wydatki związane z użytkowaniem zwykłego samochodu. Jednak kto bogatemu zabroni, a przyjemność i satysfakcja z jazdy zatrze złe wspomnienia wizyty u mechanika.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]