Jaką wersję Porsche Cayenne wybrać?

zawieszenie w posche cayenne
Zawieszenie w Porsche Cayenne
19 maja, 2021
silnik w porsche cayenne
Silniki w Porsche Cayenne
19 maja, 2021
Pokaż wszystkie
jaką wersję porsche cayenne wybrać

Najnowsze odsłona Porsche Cayenne to niezwykle wykwintne i subtelne dzieło. Niemieccy konstruktorzy dają nam do wyboru, aż 12 modeli swojego prestiżowego produktu. Jaki model i wersje wybrać? Przyjrzyjmy się nieco bliżej kilku opcjom.

Które Porsche wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Mając na uwadzę zewnętrzną stylistykę nowego Cayenna, warto podkreślić, iż w każdej wersji samochód prezentuje się niezwykle zwinnie i jednocześnie atletycznie. Na pierwszy rzut oka widać, że to Porsche „w pełnej okazałości”. Niemiecki koncern idąc z duchem czasu proponuje nam więc między innymi bardzo dobrą hybrydę, Cayenne E – Hybrid. Właściciela samochodów tej klasy z pewnością niestraszne większe spalanie jednak bycie ekologicznym staje się coraz bardziej trendy i poniekąd staje się to też naszym obowiązkiem. Zatem model ten prócz trybu elektrycznego na którym możemy pokonać 40km przy maksymalnej prędkości 140km/h, ma spalanie benzyny w trybie konwencjonalnym na poziomie 5l w trybie mieszanym. Osiągi jak chodzi o jednostkę benzynową na pewno też nie przynoszą wstydu marce, która słynie z aut sportowych. Kolejny ceniony model to wersja GTS Coupe, auto o usposobieniu znacznie bardziej sportowym niż E-Hybrid.

Mamy tu do dyspozycji ośmiocylindrową jednostkę o pojemności 4l i mocy 460KM, co powoduje, że rozpędzenie się do setki zajmuje 4.5s, a prędkość maksymalna wynosi 270km/h! Model ten został zaopatrzony też w całkowicie nowy układ wydechowy dzięki któremu silnik warczy niezwykle przyjemnie dla ucha. Wisienką na torcie jest jednak wersja Cayenne Turbo, trudno w to uwierzyć, ale osiągi są tu jeszcze lepsze, „setkę” widzimy na budziku już po 3.9s, a jego moc to 550KM. W tej wersji mamy też do czynienia z w pełni pneumatycznym zawieszeniem, które ma sporo ciekawych ustawień. Zresztą zawieszenie w każdej z wersji pozwala na bardzo przyjemną i płynna jazdę, nawet w trudniejszym terenie, ale to przecież ekskluzywny SUV i tego od niego oczekujemy.

Porsche to marka, która od wielu lat kojarzona była z samochodami wyścigowymi, jednak od jakiegoś czasu to właśnie Cayenne jest najlepiej sprzedającym się modelem. Dlatego Porsche oferuje nam niezwykle szeroki wachlarz wyboru wersji.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]